Idrettsfrukt
for idrettslag som vil tilby sunt påfyll
Gjennom ordningen får lag og klubber 50 % rabatt på frukt, grønt og Bendit-produkter. Det gjør det enkelt å tilby et sunnere alternativ, enten til utøvere eller til salg på cuper og arrangementer.
Ordningen gjelder for idrettslag tilknyttet Norges Idrettsforbund, og kan brukes både i hverdagen og ved større arrangementer.
Ved å velge frukt og grønt bidrar dere til å skape gode vaner, samtidig som laget kan tjene penger på salg.
Hvordan funker det?
- Kjøp de BAMA-produktene du trenger
- Last opp kvitteringer på idrettsfrukt.no
- BAMA refunderer 50% til idrettslaget
1. Kjøp de BAMA-produktene du trenger
På vegne av idrettslaget ditt handler du frukt og Bendit-produkter, til ordinær pris. Husk å handle i en butikk med BAMA-varer.
Til store arrangementer må butikken varsles på forhånd. Si fra en uke før, så kan varene forhåndsbestilles.
Butikker med BAMA-varer:
- Bunnpris
- Joker
- Kiwi
- Meny
- REMA 1000
- Spar
2. Krav til kvitteringer og fakturagrunnlag
- Kvitteringen må vise spesifisert kjøp av BAMA-produkter.
- Dersom det er mer enn én kvittering må det legges ved en summering av kvitteringene, som viser til nummererte fakturaer.
- Dersom det er flere poster på samme kvittering, som ikke er BAMA-produkter, må det legges ved en summering av BAMA-produktpostene. Denne summeringen skal også vise til nummererte fakturaer.
- Vær oppmerksom på at pant, poser etc. må trekkes fra summen dere søker refusjon for.
- Leder for idrettslaget, eller andre med signeringsrett, må signere alle kvitteringene. Har idrettslaget et stempel skal kvitteringene også stemples.
- Fyll ut fakturagrunnlaget digitalt.
- Vi refunderer ikke kvitteringer som er over ett år gamle.
3. BAMA refunderer 50 prosent
BAMA refunderer 50 prosent av BAMA-produktenes pris. Pengene utleveres til idrettslagets bankkonto. Dette skjer kun når retningslinjene over er fulgt. Utbetalingen tar mellom 5-7 uker.
NB! Kontoinnehaver må stemme overens med klubbens navn.
Idrettsfrukt
Server frukt både før og etter aktivitet

Kutter vi opp så spiser vi mer
- Server frukt både før og etter aktivitet
